top of page

Ültetünk vagy sem?

  • Writer: corWEnus
    corWEnus
  • Oct 18, 2019
  • 2 min read

Üdv újra a blogon! Ebben a részben kiderül, hogy mi lett a 2. blogposztunkban bemutatott Diákhitel játék eredménye, valamint szeretnénk további tippeket is adni, hogy az egyetemen belül mit tudunk még tenni a környezetünkért.

Tartsatok velünk!




Sajnos nem a mi egyetemünk nyerte a lehetőséget 50 db fa ültetésére, DE senki ne csüggedjen el!


A játék eredményétől függetlenül számtalan dolgot tudunk tenni, amik apró dolgok, nem kell megerőltetni magunkat, mégis nagy hatásuk tud lenni.


Tudtátok, hogy az 1950-es évek óta kb. 8,3 billió tonna műanyagot termeltek világszerte? Ez a szám 800.000 Eiffel torony súlyával egyezik meg...

Hihetetlennek tűnik, ugye? Talán fel sem tudjuk fogni, mit is jelent ez a szám, de azt tudjuk, hogy a számokhoz hasonlóan a gond is hatalmas!

Mit tehetünk az egyetemen belül?


Szeretnénk pár tippet adni Nektek, hogy az egyetemen belül mit is lehet tenni annak érdekében, hogy hacsak kis lépéseken keresztül is, de tegyünk az ellen, hogy bolygónk romló jövőképén javítani tudjunk és tudatosabbak legyünk.


  • Első körben egy egészen egyszerű megoldást javaslunk: a rengeteg büfében, boltban vásárolt műanyag palackos innivaló helyett szerezzetek be saját kulacsot, melyet mindig újratöltötök! Manapság már számtalan szín, forma, anyag közül lehet választani, mindenki tud a személyiségéhez illő darabot találni. Nem csak jól néznek ki tehát ezek a palackok, de környezetbarátok is.


  • Tudtátok, hogy egyes adatok szerint átlagosan 11-13 perc használat után dobunk ki egy elviteles kávés poharat és évente nagyjából 120 milliárd pohár köt ki a szemetesben?


Ha tehát nagy kávérajongók vagytok, akkor javasoljuk, hogy a kávézáshoz is szerezzetek be egy saját poharak, melyek az előbb említett palackokhoz hasonlóan szintén szuper kivitelezésben kaphatóak és a papírpoharakhoz képest nagy előnyük, hogy a hőt is jobban tartják.


  • Ami még szuper, hogy most már a menzateát sem kell műanyag szívószállal inni, hiszen a C épület büféjében már lehet kapni papír szívószálat, mindössze 10 Ft/db áron. Ugye, hogy nem nagy kiadás ez azoknak, akik feltétlenül szívószállal akarnak inni?


  • Mind az E, mind a C épületen belül találhatók szelektív hulladékgyűjtők. Sajnos tisztában vagyunk vele, hogy nem minden szinten vannak kihelyezve szelektív gyűjtők és nem is mindig van lehetőség minden szemetet ezekbe dobni, de azt javasoljuk, hogy lehetőségeitekhez mérten próbáljátok meg ezekbe dobni azokat a hulladékokat amiket lehet!







  • De vajon hogyan is kell helyesen gyűjteni a hulladékot?

Az E épület földszintjén található egy igen megviselt (biztos sokat olvastátok már), de annál több információt tartalmazó jó nagy plakát, ami segítségül szolgálhat a szelektív gyűjtésben.








Reméljük, hogy hasznosnak találtátok a cikkünket és megfogadtok pár tanácsot annak érdekében, hogy az egyetem falain belül is elinduljon a változás!


Üdv,

a corWEnus csapata

 
 
 

Comments


Ne maradj le az újdonságainkról és az ajándék pizzáról*:

Köszönjük a feliratkozást, hamarosan jelentkezünk! :)

*Minden 30. feliratkozó után kisorsolunk egy 30cm-es pizzát

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page